Šiemet mūsų gimnazijoje pradėjo mokytis 155 pirmokai. Didžioji dalis jų atvyko iš šalia esančios Liudviko Stulpino progimnazijos, nemažai yra ir iš „Versmės“, „Smeltės“ progimnazijų bei kitų mokyklų. 


    Baigiantis mokslo metams, mūsų pirmokai išdrąsėjo, pradėjo skleistis jų talentai, pradėjo pildytis jų lūkesčiai, atsirado daugiau bendrystės su mokytojais. Kiekvienas vaikų – savaip įdomus, gal vis dar neatrastas, nepažintas. Būtent todėl kilo mintis: reikia susitikti su buvusiais vaikų mokytojais tam, kad jų padedami dabar besimokančiuosius geriau pažintume. Idėjai pritarė ir mokiniai teigdami, kad išėjus iš mokyklos, dažnai nebelieka laiko mokytojams padėkoti už pamokas, už atradimus, už šiltas akimirkas, gerą žodį. Tad susitikimas su progimnazijų mokytojais būtų puiki proga ir padėkoti, ir parodyti dabartinę savo mokyklą, kartu pabūti ir pasidžiaugti. Juk pamokymai, patarimai, paskatinimai, padrąsinimai išlieka vaiko atmintyje ir veda į priekį, o galvoje dažnai kirba mintis, kad norėtųsi susitikti, papasakoti, kaip gyvenu dabar.
    Idėjai pasklidus, prasidėjo darbai: per dailės pamokas pirmokai gamino kvietimus, per klasės valandėles svarstė, kokiam mokytojui jie norėtų padėkoti, kokiu būdu reikėtų supažindinti su mokykla, kurioje dabar mokosi. 
    Balandžio 27 d. gimnazijoje sklandė geroji padėkos dvasia – vyko renginys „Norėčiau susitikti vėlei“, į kurį gimnazistai pakvietė savo buvusius mokytojus, padėjusius jiems visapusiškai augti. 
   Šventėje dalyvavo mokytojai iš Liudviko Stulpino, Prano Mašioto, „Versmės“ ir „Smeltės“ progimnazijų, „Vyturio“ pagrindinės mokyklos. „Kviesdami mokytojus, norėjome jiems padėkoti už tai, kad jie mums davė sėkmės raktą: išmokė mokytis, padėjo augti. Patys darėme kvietimus, patys įteikėme, labai laukėme jų savo mokykloje, norėjome parodyti savo dabartinius namus,“ – teigė 1a klasės mokinė Urtė.
   Renginį pradėjusi gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė padėkojo atėjusiems mokytojams ir apgailestavo, kad dabartinėje švietimo sistemoje progimnazijos grandis tarsi iškrenta. O juk būtent tada klojami vaiko išsilavinimo pamatai. Direktorė džiaugėsi proga padėkoti progimnazijų mokytojams, atėjusiems į šventę ir išreiškė viltį, kad toks bendradarbiavimas bus sėkmingai plėtojamas ir ateityje. 
    Renginio metu buvo pristatomi pirmokų pasiekimai, jų gyvenimo mokykloje akimirkos. Džiaugtasi ne tik tuo, kad dalis pirmokų puikiai mokosi, bet ir tuo, kad greitai įsiliejo į prasmingą ir veiklos kupiną mokyklos gyvenimą: piešia, dainuoja, groja, dalyvauja įvairiuose gimnazijos renginiuose. 
Po renginio visi svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po gimnaziją: pristatytos naujos mokymosi ir poilsio erdvės, mokinių laisvalaikio kambarys, muziejus, „iškeliavęs“ iš uždaros patalpos į atviras, visiems prieinamas vietas. Ekskursiją vedę mokiniai Viktorija ir Mantas sugebėjo atsakyti į visus užduodamus klausimus ir didžiuodamiesi gimnazija, kurioje dabar mokosi, atskleidė mokyklos gyvenimo įvairovę ir savitumą. 
    Po ekskursijos dar liko laiko pasėdėti prie kavos puodelio, pasidžiaugti, paplepėti, paskanauti pyragų, kuriuos kepė patys mokiniai. Mokytojai džiaugėsi savo mokinių sėkme, mokiniai džiūgavo, kad juos mokytojai prisiminė ir aplankė. Buvo jauku ir gera – visas tas džiaugsmas užfiksuotas nuotraukose, kurių autorius Karolis Jankauskas, 2-os klasės mokinys.

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija