Nuskambėjo XXI-asis instrumentinės muzikos festivalis „Varpo aidas“

Balandžio 15 d. Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje vyko XXI-asis instrumentinės muzikos festivalis „Varpo aidas“. Taip jau sutapo, kad šiųmetis festivalis skambėjo ne tik visoje Lietuvoje švenčiamos Pasaulinės kultūros dienos fone, bet ir tapo tauriu, dvasiškai pakylėtu, muzikaliu įvadu į didžiąją pavasario šventę – Šv. Velykas.

Scenoje įvairiais instrumentais – kanklėmis, smuikais, skudučiais, gitaromis, fleitomis etc. - muzikavo ne tik kolegos iš įvairių Klaipėdos mokyklų (iš Klaipėdos „Smeltės“, Klaipėdos „Vyturio“, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijų; Klaipėdos Vydūno, Klaipėdos „Baltijos“, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijų), bet ir svečiai iš Marijampolės savivaldybės - „Želsvos“ progimnazijos instrumentinis ansamblis, supažindinęs publiką su netradiciniais, galbūt mūsų ausiai rečiau girdimais instrumentais – suzuki varpais.

6 ugdymo įstaigos ir 10 instrumentinių kolektyvų, atlikusių po 2 pasirinktus kūrinius,– iš tokių sudedamųjų dalių buvo sudaryta įvairiaspalvė programa, kurią vertino kompetentinga komisija: Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Vida Auglienė ir Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė Skaistutė Užkuratienė. Kol komisijos narės ansambliams skirstė nominacijas, scenoje šoko Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokytojų Kamilės Butkienės ir Monikos Stankevičienės vadovaujami šokių kolektyvai; vedėjų kalbinami savo įspūdžiais, mintimis, patirtimis dalijosi festivalio dalyviai, ansamblių vadovai.

JAV filosofė Margaret Fuller rašė: „Botanika niekada nepaliečia mūsų tikrųjų žinių apie mėgstamą gėlę, bet simfonija parodo mūsų požiūrį į ją ir jos skleidžiamus širdies atspalvius; filosofijos istorikas nesugebės paaiškinti mūsų mėgstamiausio herojaus motyvo, bet kiekvienas skambantis varpas ir kiekvieno trimito garsas jį atskleis … Muzika stimuliuoja ir įkvepia mintį“.

Festivalis apibendrino: muzika kelia sielą aukštyn ir sužadina minčių gylį, atveria gyvenimo plotį ir suteikia reiškiniams bei įvykiams jausmą. Ji atveria transcendencijos aukštį ir veržiasi į sielos gelmes... Išsiskiriame pakylėti. Išsiskiriame tam, kad vėlei susitiktume.

 

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija