32 dalyviai, dirbantys su jaunimu, iš 8 šalių (Makedonijos, Danijos, Vokietijos, Slovėnijos, Rumunijos, Suomijos, Turkijos ir Lietuvos), spalio 15–22 dienomis dalyvavo Kemere (Turkija) vykusiame„Erasmus+“ programos projekte „Digital entrepreneurship and leadership in Europe“ (D.E.A.L. in Europe). Lietuvai atstovavo Rasa Mašurinienė – Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorė, Robertas Laugalys – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktoriaus pavaduotojas, Jovita Šimkūnaitė – Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos psichologė, Kazys Bagdonas – Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos etikos mokytojas. Projekto metu dalyviai ne tik gilino savo žinias, bet ir dalinosi savo patirtimi, kaip dirbti su jaunimu. Ieškota sprendimų, kaip taikyti skaitmenines technologijas, kaip skatinti lyderystę ir stiprinti komandinio darbo įgūdžius, ugdyti kritinį mąstymą, kalbėta apie tarpkultūrinę įvairovę, tradicijas. Nors Kemere buvo šiltas ir geras oras, bet laiko pažinti miestą buvo nedaug. Dalyviai nuo ryto iki vakaro dirbdavo įvairiose organizatorių rengtose edukacinėse veiklose. Klaipėdos komanda aktyviai ir atsakingai dalyvavo visuose užsiėmimuose, o kultūriniame vakare, kuriame pristatė lietuvišką sūrį, šakotį bei tradicinį gėrimą, sulaukė daugybės pagyrų už išskirtinį pasirengimą ir geriausią pasirodymą. Labai džiugu, kad buvo suteikta galimybė susipažinti su istorinėmis vietomis, išbandyti vietos SPA (hamamą), pajusti vietos kultūrinę įvairovę. Dėkojame organizacijai „Kūrybinės ateities idėjos“, kuri suteikė galimybę dalyvauti prasmingame renginyje, kurio metu patobulinome skaitmenines, asmenines, kritinio mąstymo, tarpkultūrines kompetencijas bei pagilinome įgūdžius savarankiško darbo ir skaitmeninio verslumo srityse. Dalyviai įgytas žinias taikys savo darbuose ir atradimais pasidalins su Klaipėdos miesto pedagoginės bendruomenės nariais. #D.E.A.L. #kūrybinėsateitiesidėjos #LIDOSK

 

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija