Praėjusią savaitę Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos atstovės, gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė ir anglų kalbos mokytoja Daiva Beliajeva, lankėsi Madrido IES Mirasierra mokykloje pagal Erasmus+ projektą „Job shadowing“. Šio vizito metu buvo daug bendraujama su Mirasierra mokyklos bendruomene: administracija, mokytojais bei mokiniais.
Pirmąją dieną Madrido mokykloje įvyko susitikimai su mokyklos administracija, buvo aprodytos mokyklos erdvės, kiemas bei pristatyta mokyklos ugdymo organizavimo struktūra. Po susitikimų vykome į vieną pagrindinių Ispanijos sostinės kultūros židinių laikomą Madrido karališkąjį operos teatrą, stovintį pačiame miesto centre, tiesiai priešais karališkuosius rūmus. Jame teatro gidė aprodė visus užkulisius ir sales, vedžiojo klaidžiais teatro koridoriai.  
Antra diena buvo išskirtina tuo, kad be stebėtų pamokų, susitikimo su Erasmus+ projektų įgyvendinimo komanda, visoje mokykloje jautėsi Vaiduoklių šventės (Helovino) nuotaika. Ji buvo jaučiama visose pamokose bei mokyklos kiemelyje, kuris buvo papuoštas mokinių darbais.
Trečią dieną, kai visi ispanai minėjo Visų Šventųjų dieną ir nevyko pamokos, mokyklos administracija mus pakvietė aplankyti Toledo miestą. Tai unikalus miestas, išlaikęs viduramžių skonį, vaizdingas senovines gatveles, akmeninius laiptus, nuostabias katedras. Kadaise Toledo miestas buvo pirmoji Ispanijos sostinė. Trys kultūros – musulmonų, žydų ir krikščionių – paliko savo pėdsaką jos architektūrinėje išvaizdoje.  
Ketvirtadienis ir penktadienis buvo skirti pamokų stebėjimui. Dalyvavome anglų kalbos, fizinio ugdymo, muzikos, teatro, biologijos, geografijos bei istorijos pamokose. Taip pat susipažinome, kaip mokykloje yra organizuojamos ir vykdomos profesinės studijos, kaip organizuojama klasių vadovų veikla, kaip dirbama su specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais.
Mus nustebino, kad pamoka trunka 55 minutes ir nėra pertraukų, išskyrus vieną ilgąją, pusės valandos pertrauką. Stebino ir tai, jog mokykloje nėra valgyklos, o tik maža kavinukė. Nustebino, jog baigiant mokyklą egzaminų sesija trunka 3 dienas iš eilės ir per vieną dieną abiturientai laiko net 2 egzaminus!
Teko galimybė pravesti pamoką Ispanijos mokiniams, kurioje pristatėme prezentaciją apie Lietuvą bei suorganizavome viktoriną. Mokiniai ne tik susipažino su Lietuvos geografine padėtimi, istorija bei tradicijomis, bet ir laimėjo prizus, kuriuos padarė mūsų gimnazistai.  
Šis vizitas buvo labai įdomus, naudingas ir prasmingas, nes tik pamatę, kaip dirba kitos mokyklos, suprasime, kur esame mes. Po lankymosi svečiuose supratome, kad Lietuvos švietimo sistema daug priimtinesnė, patrauklesnė bei mielesnė, nes vyrauja susitarimai, tvarka pamokose, pagarba mokytojams bei prasmingos veiklos.
 
© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija