Žydų genocido aukų atminties diena paminėta tarp knygų, dalijantis jose įrašyta atmintimi ir išgyvenimais. Vyko jautrus susitikimas su skaudžia praeitimi skaitant Vilniaus gete gyvenusio, bet neišgyvenusio I. Rudaševskio dienoraštį, A. Suckeverio knygos ištraukas. Mokytoja Violeta Beniulienė skaitė A. Mackaus eilėraštį, perteikiantį paniekinto, pažeminto žmogaus, iš kurio atimtas orumas, laisva dvasia, būseną. Mokytoja Regina Minskienė pacitavo savo mamos, kuriai per 90 metų, liudijimus apie vaikystėje patirtą siaubą, kai girdėdavo žudomų žmonių klyksmus. Buvo bandoma diskutuoti, prisiminta Lietuvoje viešėjusio popiežiaus malda ir jo rūpestis, kad kiekvienas bandymas rūšiuoti žmones, siekti tam tikrų tautų ar grupių pranašumo turi būti užgniaužtas dar užuomazgoje, kitaip tai gali baigtis siaubingai. Dėliojome pilkus akmenis. Kaip amžinybės simbolį. Kaip pagarbos ir atminties ženklą...

collage genocidas