Kviečiame į tėvų forumo susitikimą ,,Pažinti, patirti, atrasti“ sausio 21 d. 18 val. 108 kabinete.
 

      „Saulėtą ir šiltą penktadienį, spalio 19-ąją dieną, būrys II-IV klasių gimnazistų kartu su lietuvių kalbos mokytojomis aplankė Kauną. Šis miestas, laikinoji sostinė, gyvas ne tik garbinga mūsų šalies istorija, bet ir lietuvių literatūros klasikų – Jono Mačiulio-Maironio, Salomėjos Nėries – kūrybos alsavimu. Aplankę jaukų, kiek asketišką Salomėjos Nėries memorialinį muziejų-namą Palemone, mokiniai apžiūrėjo pačioje Kauno širdyje įsikūrusį didžiulį Maironio Lietuvių literatūros muziejų. Čia – ir gausybė paveikslų, ir raudono pliušo baldai, ir juoda asketiška kunigo sutana. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti įdomioje edukacinėje programoje, kurios metu sužinojo nemažai naujų dalykų apie Maironį ir jo kūrybą. Pabūta ir prie Vyčio paminklo, jau tapusio ne tik diskusijų objektu, bet ir Lietuvos valstybės praeities, jos ginties simboliu. Tai tarytum liudija ir Kauno pilis, į kurios pusę žvelgia raitelis.
   Aplankyti lietuvių literatūros klasikų namai, iš arti pamatyti jų daiktai kasdienio – gyvenimo liudininkai – mokiniams neabejotinai suteikia galimybę iš arčiau pažinti patį kūrėją ir jo kūrybą, o svarbiausia – pamažu gilinti ar net iš naujo kurti savo asmeninį santykį su literatūra“.

44654977 1854352141328478 3403101024699809792 o

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija