Kviečiame į tėvų forumo susitikimą ,,Pažinti, patirti, atrasti“ sausio 21 d. 18 val. 108 kabinete.
 

   Spalio 27-29d. Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokiniai kartu su dailės mokytoja Sandrija Donskienė buvo pažintinėje kelionėje Pakruojo dvaras – Stocholmas -Venspilis. Klasicistinio stiliaus Pakruojo dvaras yra didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje, įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia saugoma paminklosauginė dvaro sodyba. Ilgą laiką dvarą valdė garsi Fon Ropų giminė. Dvare išlikę daugiau kaip 40 įvairiausių pastatų: karčema, malūnininko namas, tiltas ir kt. Pagrindinis dvaro ansamblio akcentas – puošnūs rūmai. Susipažinome su dvaro istorija, apžiūrėjome centriniuose rūmuose įrengtą ekspoziciją. Kruiziniu laivu ryte atplaukėme į Stokholmą. Apžvalginė ekskursija po miestą, dėl daugybės kanalų vadinamą „Šiaurės Venecija“: karališkasis dramos teatras, karališkieji rūmai, senoji katedra, Riterių bažnyčia, kur palaidoti Švedijos monarchai, senamiesčio siauros ir jaukios gatvelės. Lankėmės ,,Vazos“ muziejuje, kuriame susipažinome su laivo istorija. Grįždami namo lankėmės Latvijos kurortiniame mieste – Ventspilyje, kuriame turėjome puikią ekskursiją po šiuolaikišką pajūrio miestą.

 

stok collage

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija