Kovo 14-ji – neoficiali iracionaliojo skaičiaus Pi diena. Matematikos mokytojos Virginija Jakimavičienė ir Daivutė Radzevičienė antrokams vedė atvirą pamoką kitaip „Skaičius Pi aplink mus“. Ketvirtokas Mantas Vičius papasakojo įdomių faktų apie skaičių Pi, įkvėpė antrokus kūrybiškai pažiūrėti į užduotis, pakovoti už savo grupės geresnį rezultatą. O užduotys tikrai buvo įdomios: internete atrasti kuo daugiau formulių su skaičiumi π, apskaičiuoti trapučių ar sausainių pakuotės tūrį, riebalų masę sausainyje, parašyti kuo daugiau lietuviškų žodžių prasidedančių raidėmis Pi. Komanda turėjo be klaidų pasakyti kuo daugiau skaičiaus π skaitmenų po kablelio. 
   Renginys antrokams patiko. Tai liudija jų žodžiai. 
   Agnė: „Vakarykštis renginys buvo super! Patiko dirbti komandose, taip labiau suartėjome su kitų klasių mokiniais. Mums tai puikiai sekėsi, gal ir ne puikiausi rezultatai, bet buvo nuostabios akimirkos. Būtų smagu, jei tokių renginių būtų daugiau.“
   Emilija M.: „Pi pamoka man patiko, nes buvo įdomios užduotys. Itin patiko mokintis skaičių po kablelio.“
   Nikita: „Renginys buvo įdomus, neįprastas. Sužinojau naujų figūrų plotų, tūrio apskaičiavimo formulių. Įspūdžiai po renginio geri ir linksmi.“
   Lukas: „Mano nuomone, Pi pamoka buvo naudinga, nes galėjau prisiminti formules, kurias buvau primiršęs ir susibendrauti su savo komandos nariais.“ 
   Henrikas: „Pamoka kitaip buvo labai įdomi, sužinojau labai daug faktų apie skaičių Pi. Emocijos buvo žiauriai geros ir iš pamokos išėjau su didžiausia šypsena.“
   Nojus: „ Buvo įdomu dirbti grupėse. Mokytojos padarė labai įdomias užduotis. Ir sausainiai buvo labai skanūs.“ 
   Lėja: „Tokių bendrų veiklų galėtų būti daugiau, nes buvo ne tik linksma, bet ir daug sužinojau naujų dalykų, kuriais paprastai nesidomėčiau ir apie juos neskaityčiau.“

pi diena

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija