Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija  „Meilė gyvūnams suvienija“, kurios tema „Sąmoningas jaunimas — gyvūnų viltis“ ir  atskleidžia renginio tikslą bei esmę — ugdyti mokyklose sąmoningą jaunimą, kuris neliktų abejingas gyvūnams, nes gyvūnui  yra neatsiejama ekosistemos  ir žmonių dalis.

   Dabartiniai duomenys rodo, jog žemėje esanti organizmų rūšių įvairovė nyksta nuo 100 iki 1000 kartų greičiau nei pastebima iš fosilinių  radinių. Didžiąja dalimi tai vyksta dėl žmogaus vykdomos veiklos: ekosistemų naikinimo, taršos, nedarnaus gamtos išteklių naudojimo, invazinių rūšių plitimo ir kitų priežasčių. Apie tai reikia kalbėti ir su mokiniais, skatinti juos diskutuoti apie gyvūnų  gerovę, jų teisių apsaugą bei gyvūnų santykį ne tik su gamta, bet ir su žmonėmis.

   Į konferenciją skubančius svečius ir dalyvius nuotaikingai grojant muzikai, pasitiko Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos liaudiškos muzikos „Joginta“ ansamblis, o renginį atidarė gimnazijos teatro „Jorė“ mokiniai parodydami spektaklį „Peliukų mokykla“.  

   Šioje konferencijoje buvo kalbama apie gyvūnų svarbą žemei ir žmonijai, nykstančių rūšių išsaugojimą ir meilę gyvūnams, svečiai taip pat skatino mokinių bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis, kurios užsiima gyvūnų priežiūra ir gyvūnų teisių apsauga.

   Konferencijoje skaitė pranešimus ne tik 8—12 klasių mokiniai iš įvairių miestų, bet ir atvykę svečiai: Gabrielė Vaitkevičiūtė,Vilniuje esančios organizacijos „Tušti narvai“ VšĮ vadovė, Christina Arutiunian, veterinarijos gydytoja,  įmonės Pitema, UAB vadovė, Laura Aširovienė Klaipėdos Medeinės psichologė—kaniterapeutė,  Rima Andriuškevičiūtė, dinozaurų parko DINO.LT., Radailiai direktorė,  Nina Puteikienė, Lietuvos jūrų muziejaus Viešujų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja, Agnė Zobovienė — cirko artistė, Edita Kučinskienė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Simona Narūnė —Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji tyrėja bei  Juozapas Marija Žukauskas, OFM Pranciškonų vienuolis— kunigas.

   Konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ pritraukė ne mažai rėmėjų, kurių dovanomis buvo apdovanoti visi mokiniai, kurie skaitė pranešimus ir juos ruošę pedagogai. Mokinių pranešimai buvo įvertinami nominacijomis. Geriausio pranešimo nominaciją pelnė Neringos gimnazijos mokinės: Monika Kretulytė ir Augustė Stalioraitytė, kurioms padėjo ruoštis socialinė pedagogė Indrė Sadonytė, mokinės skaitė pranešimą tema „Kuršių Nerija — zoologijos sodas po atviru dangumi“.

  Išskirtine konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ ypač džiaugėsi atvykę svečiai, kurie ragino konferenciją organizuoti ir kitais metais, sakė, kad konferencija galėtų tapti tradicine Klaipėdos  „Varpo“ gimnazijos konferencija suvienijančia gyvūnus mylinčią bendruomenę ir skatinti toliau sąmoningą jaunimą, kuris yra gyvūnų viltis.

pagrindinė

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija