Puikus rudeniškas oras ir gera kompanija – viskas, ko reikia sėkmingai, kupinai įspūdžių kelionei. Kartu su IV ir III klasių mokiniais savaitgalį vykome į Lenkiją, kur aplankėme Gierložo girioje pasislėpusį įspūdingo storio apsamanojusių, apaugusių medžiais sienų Hitlerio bunkerį. Vėliau klausėmės šiurpių, sunkiai suvokiamo žmonių žiaurumo istorijų, stovėdami šalia Štuthofo koncentracijos stovyklos tvoros. Po sukrečiančių gidės pasakojimų, atsipalaidavome vaikščiodami gražiosiomis Lenkijos pajūrio miestų gatvelėmis. Įsiamžinę prie garsaus moderniosios architektūros „kreivojo namo“ Sopote ir Gdansko miesto orientyro – Neptūno fontano, grožėjomės spalvingais pastatais ir gardžiavomės lenkiška virtuve, klausėmės Olivos katedros vargonų. Lankėmės ir didžiausioje pagal plotą pilyje pasaulyje – Malborke, kurioje buvo įkalintas ne tik kunigaikštis Kęstutis, bet ir mūsų gimnazijos mokiniai. Kelionės pabaigoje prie Olštino pilies „blizginome“ Mikalojaus Koperniko statulos nosį, kad taptume dar protingesniais. Norisi tikėti, kad ši išvyka ne tik nuvargino, bet ir praturtino, užbūrė bei išmokė.

Gdanskas1

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija