Saulėtą spalio 16 dieną išvykome į Nacionalinį Kauno dramos teatrą. Esame dėkingi mokytojoms Dalei Bukevičienei ir Daivutei Radzevičienei, kurios rūpinosi mūsų sėkminga kelione – rinko mokinius, surado patogų autobusą ir drąsų, kultūringą vairuotoją, užsakė puikią ekskursiją teatre.

  Pirmiausia turėjome ekskursiją teatre, kurioje mus lydėjo ir įdomiai pasakojo teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Net neįtarėme, kad spektaklį kuria tiek daug žmonių! Pasirodo, matomi aktoriai scenoje – tik „ledkalnio“ (spektaklio) viršūnėlė... Niekas nemato kostiumininkų ir siuvėjų, dekoracijų gamintojų ir dailininkų bei daugybės kitų žmonių, be kurių spektaklį sunkiai būtų galima įsivaizduoti.

  Pasivaikščiojome po Kauno Laisvės alėją...

  Vėl grįžome į teatrą. Nekantriai laukėme garsiojo režisieriaus Jono Jurašo spektaklio „Barbora“. Išgirdome, kad tarp žiūrovų bus ir pats režisierius. Pažinome (iš tikrųjų Jį mums parodė), per pertrauką priėjome, dėkojome, fotografavomės.

  Spektaklis buvo nepaprastas – vaidyba įtikinama, dekoracijos ir kostiumai padėjo suprasti, kaip atrodė Renesanso dvariškiai. Spektaklis gana sudėtingas, bet mes puikiai atlikome namų darbus: nuo Kryžkalnio mokytoja Neolė Jucienė pasakojo apie Radvilas, Goštautus, apie karaliaus Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę, kovą ir gražiosios karalienės mirtį, apie pirmąjį „Barboros Radvilaitės“ pastatymą ir aktorę Rūtą Staliliūnaitę... Taigi spektaklį suprasti buvo lengviau.

  Labai ačiū mokytojoms!

  Augustė Valavičiūtė, 4c klasė

 

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija