Jaunųjų žurnalistų būrelio narė Adrija Jurdoinaitė kalbina šiemet gimnazijoje dirbti pradėjusią lietuvių kalbos ir literatūros bei neformaliojo švietimo mokytoją Astą Vainorę.

rmvai

 

   Miela mokytoja, trumpai papasakokite apie save.

   Aš esu Asta Vainorė, gimiau ir šiuo metu gyvenu Klaipėdoje, mokiausi šioje Klaipėdos ,,Varpo" gimnazijoje nuo 2 iki 5 klasės, tada perėjau į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, nes visada buvau ir dabar esu meniška asmenybė. Iki šiol domiuosi teatru, mėgstu piešti, užsiimu individualia veikla, gaminu įvairius rankdarbius.

   Kas Jus atvedė į mokyklą?

   Mokytoja tapti svajojau jau nuo vaikystės. Tad nusprendžiau sudalyvauti projekte ,,Renkuosi mokyti". Tai projektas, kurio tikslas yra pritraukti jaunų žmonių tapti mokytojais, jei jie neturi pedagogo išsilavinimo. Mes esame šio projekto 10-oji karta. Mano širdžiai artimos yra šios sritys: kūryba, švietimas, įvairūs kūrybiniai darbai, grafinis dizainas, esu dirbusi ir su ikimokyklinio amžiaus vaikais, teko būti ir aktore.

   Gal turite kokių idėjų ką reikėtų keisti mokykloje?

   Šiuo metu bandau susipažinti su esama aplinka, neturiu lūkesčių, ką nors kardinaliai pakeisti, nes mano požiūris iš dalies sutampa su mokyklos. Noriu, kad mokiniai mokykloje visada jaustųsi gerai, atskleistų savo prigimtinius gebėjimus, žinotų, ko nori. Gimnazijoje turi būti saugu, vyrauti draugiška aplinka.

   Koks Jūsų mėgstamiausias užsiėmimas?

   Mėgstu teatrą, kūrybinę veiklą, patinka keliauti, žaisti stalo žaidimus, būti su draugais, bendrauti, o kartais ir pasportuoti.

   Koks, Jūsų manymu, šiuolaikinis jaunimas? Kuo ši karta skiriasi nuo jūsiškės?

   Manau, jog šiuolaikinis jaunimas labai įdomus, visi labai skirtingi, individualūs, nesistengiantys įtikti nustatytoms sistemos normoms. Didžiausias mokinių trūkumas tai, jog ne visi yra motyvuoti, nežino, ko nori iš gyvenimo, nepažįsta savęs. Linkiu nepamesti savęs, nuolat ieškoti ir rasti.

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija