Viena neseniai prasidėjusio sausio diena man buvo ypatinga ir ilgam išliks atmintyje. Tai diena, kurią praleidau su Lietuvos Respublikos kultūros ministru dr. Mindaugu Kvietkausku.

Davidas

   Prasidėjo ji nuo susitikimo su projekto koordinatoriumi Justinu Lingevičiumi. Šis žmogus buvo pirmasis man pranešęs, kad po atrankos proceso esu pakviestas dalyvauti Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje organizuojamoje #BeMentee mentorystės programoje. Tad buvo itin įdomu susipažinti su juo ir #BeMentee programa, aptarti susitikimo su ministru lūkesčius.

 

   Nuvykus į LR Kultūros ministeriją mus pasitiko ministro patarėja Gabija Čepulionytė, kuri supažindino su susitikimo eiga ir palydėjo iki ministro kabineto. Ir tada prasidėjo ilgai lauktasis susitikimas su ministru, kuris pirmiausia mus supažindino su pastato, kuriame įsikūrusi Kultūros ministerija, istorija. Pasirodo, šio pastato statytojas yra Izraelis Bunimovičius – jam priklausė šokolado fabrikas „Viktorija“ – didžiausias visoje Sovietų Sąjungoje. Nuo 1945 m. pastatas priklauso Kultūros ministerijai. Vėliau pokalbio tema nukrypo į šių dienų kultūros aktualijas, problemas. Ministras pasidžiaugė, jog Lietuva ir didžioji dalis jos politikų yra proeuropietiškų pažiūrų – šiuo aspektu esame išskirtiniai visoje Europos Sąjungoje. Vėliau kartu su ministru vykome į Nacionalinę dailės galeriją, kur apžiūrėjome dabar vykstančias parodas ir susipažinome su žydų fotografo Moi Ver (Mošės Ravivo Vorobeičiko) nuotraukų kolekcija. Pietaudami Nacionalinėje dailės galerijoje, kalbėjome apie didžiausius iššūkius naujai išrinktam ministrui, apie asmeninį gyvenimą, lietuvių kultūros lygį. Grįžę į ministeriją, dalyvavome posėdyje, kuriame savo ateities planus pristatė „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė. Po posėdžio su ministru teko atsisveikinti, nes jis turėjo išvykti darbiniais reikalais. Tačiau ypatingoji diena tuo nesibaigė, nes ministerijos darbuotoja pakvietė susipažinti, papasakojo apie darbą ministerijoje, aprodė posėdžių sales, kabinetus, kartu apžiūrėjome išskirtinę pastato architektūrą. Pasibaigus ekskursijai, buvau apdovanotas fotografo Moi Ver nuotraukų albumų bei esė, kurią parašė pats dr. Mindaugas Kvietkauskas. Teko atsisveikinti su ministerijos darbuotojais, kurie kvietė sugrįžti dar kartą ir susipažinti artimiau.

   Noriu nuoširdžiai padėkoti mūsų gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Orintai Adomavičiūtei, be kurios paskatinimo ir pagalbos nebūčiau dalyvavęs šioje programoje ir patekęs tarp vienuolikos laimėjusių mokinių. Taip pat noriu padėkoti Didžiosios Britanijos ambasadai Lietuvoje už puikią galimybę praleisti dieną Kultūros ministerijoje, gauti įkvėpimo, sužinoti apie išsilavinusių ir įtakingų Lietuvos žmonių kasdienybę. Šis susitikimas pateisino visus mano lūkesčius, sužinojau daug naudingos informacijos ir gavau didelę motyvacijos dozę žengti toliau ir būti aktyviam. O visų svarbiausia – susipažinau su intelektualiu kultūros žmogumi – rašytoju, vertėju, literatūrologu, mokslų daktaru – Mindaugu Kvietkausku, skyrusiu man savo laiką ir perdavusiu vertingą bendravimo patirtį.

   Davidas Bružas, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos 3b klasės mokinys

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija