Atvirų durų diena būsimiems Gimnazistams vasario 29 d. 17-19 val. Laukiame!
 

   Graži draugystė su Lenkijos Gorlicės mokykla Nr. 5 užsimezgė prieš porą metų: kartu buvo įgyvendinamas Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų projektas „Jūra prieš kalnus. Pasibaigus projektui, tikėtasi, kad mūsų vaikai, gyvenantys prie jūros, galės apsilankyti kalnuotojoje Gorlicėje, tačiau tam sutrukdė Covid-19 sukelti apribojimai ir grėsmės. Nepaisant to, susitikimas su lenkų moksleiviais įvyko! Naujas projektas, kurio partnere tapo „Varpo“ gimnazija, buvo įgyvendintas nuotoliniu būdu. Projekto „Žvelgdami į praeitį, galvojame apie ateitį organizatorė Halina Klimek teigia, kad norint sėkmingai tai padaryti reikėjo nemažai išmonės ir ieškojimų, kaip įgyvendinti idėjas techniškai. Tačiau, pasirodo, viskas įmanoma! Savaitės bendravimo platforma tapo Zoom: nepaisant to, kad gimnazijoje buvo atostogos, mūsų moksleiviai keletą kartų per dieną jungėsi į bendras veiklas, pristatė seniau atliktas užduotis ir atliko naujas. Projekto veiklos siejo praeitį su dabartimi: abiejų šalių moksleiviai pristatė Antrojo pasaulinio karo įvykius, ieškojo jų ženklų mieste, pristatė Pasaulio teisuolius ir bandė suvokti jų poelgio prasmę šiandienos pasaulyje. Moksleiviai daug sužinojo apie savo bendraamžių šalis: susipažino su kulinariniu paveldu, tremties dainomis, žaidimais, kuriuos jų seneliai žaidė pokariu. Angliškai su bendraamžiais galėję bendrauti moksleiviai, projekto pabaigoje džiaugėsi turėję galimybę tobulinti kalbinius gebėjimus, plėsti kultūrinį akiratį, užmegzti naujus ryšius. Savaitę su moksleiviais dirbusios mokytojos Viktorija Girdžiūnienė ir Lina Paulauskienė savo mokiniams negailėjo gerų žodžių: išmoningi, smalsūs, komunikabilūs, drąsūs. Tokių žodžių negaili ir projekto koordinatorės direktorė Rasa Mašurinienė bei pavaduotoja ugdymui Orinta Adomavičiūtė, ir labai džiaugiasi 1b klasės moksleiviais, puikiai atstovavusiais mūsų šaliai ir miestui. Tikime šio projekto sėkme ir tikimės susitikti Lenkijoje.

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija