Tarptautiniai projektai

Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų fondo projektas „Jūra prieš kalnus

Nuo gegužės 28 d. iki birželio 1 d. gimnazijoje vyko Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų fondo projektas „Jūra prieš kalnus“. Jame dalyvavo 1b klasės mokiniai, mokytojos Neolė Jucienė, Gintarė Kriaučiūnaitė. Pas mus svečiavosi jaunuoliai iš Lenkijos Gorlicos miesto mokyklos Nr. 5. Projekto veiklos moksleiviams suteikė naujų kompetencijų, leido pažinti skirtingų kraštų kultūrą, papročius, suvokti geografinius ir nacionalinius skirtumus. Projekto dalyviai l;ankėsi Nidoje ir Vilniuje, aplankė Jūrų muziejų, Klaipėdos karilioną, turėjo galimybę pabūti jūrininkais Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Gimnazijoje vyko įvairios edukacinės veiklos, vakaronės. Tikimės, kad mūsų svečiai ilgam pisimins mūsų kraštą su šokiais ir dainomis, kurias puikiai atliko mūsų šaunioji „Joginta“.

1 2

34


 Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės

 Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos ir formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), ir neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms suteikiamas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai kviečiami apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

Projektas dailės mokytojos Sandrijos Donskienės iniciatyva vykdomas dvejus metus iš eilės: gimnazija patenka į geriausiai projektą respublikoje vykdančių mokyklų dešimtuką, o komanda apdovanojama kelione į Europos Parlamentą.


Susitikimas su švietimo atstovais iš Portugalijos ir Šveicarijos pagal Erasmus+ KA1 programąErasmus+ KA1 programą

   Nuo 2017 m. rugsėjo mėn. 30 d. iki spalio mėn. 7 d. Lietuvoje vyko susitikimas su švietimo atstovais iš Portugalijos ir Šveicarijos. Portugalijos delegacija, kuriai vadovavo Andreia Santos – Santa Maria da Feira savivaldybės švietimo skyriaus vadovė, atvyko pagal Erasmus+ KA1 programą, o šveicaras Felix Allender – anglų kalbos ir prancūzų kalbos mokytojas – pagal Movetia – Šveicarijos Nacionalinės Agentūros mainams ir mobilumams (https://www.movetia.ch/en/) – programą. Vizitų tikslas buvo susipažinti su mūsų šalimi, Klaipėda ir Klaipėdos švietimo institucijomis, stebėti darbą Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyriuje, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje ir mūsų Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje, taip pat užmegzti ilgalaikius bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius ir pasiruošti būsimiems projektams.


 Projektas per SKYPE programą „Skirtingi pasauliai – panašios svajonės“ („Different worlds, same dreams)“ su Cast Tech High School San Antonijuje, Teksaso valstijoje, JAV). Projekto veiklas vykdė anglų kalbos mokytojos Aušros Skeivytės vadovaujami mokiniai.


Respublikinis pilietinių iniciatyvų projektas ,,Kuriame Lietuvą“ (projekto veiklas vykdė mokytojos Daivos Kikienės vadovaujami mokiniai)

 Projektas globojamas europarlamentaro Petro Auštrevičiaus. Įgyvendinant projekto veiklas išanalizuota Klaipėdos paveldo situacija ir parengtas vaizdinis pranešimas ,,Nykstantis Klaipėdos miesto ir priemiesčių paveldas“. Jaunųjų tyrėjų teigimu, labai dažnai dėl visuomenės abejingumo arba valdininkų nepriežiūros nunyksta praeities ženklai ir mes nebežinome savo šaknų. Turistams yra parodoma gražioji mūsų miesto pusė, o projekto dalyvės pamatė mirštančius apleistus pastatus, fiksavo nykstančius praeities ženklus. 2017 m. rugsėjo 21 d. savo sukurtą filmuką jos pristatė gimnazistams, besidomintiems istorija, ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vyriausiajam valstybiniam inspektoriui Laisvūnui Kavaliauskui.

https://www.facebook.com/kuriamelt/videos/619725938235309/#kuriamelietuva


 Respublikinis internetinio rašinio projektas „One country-many stories“.


Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos projektas „Kalėdinis matematikos turnyras“ Klaipėdos miesto 8-9 klasių mokiniams.


Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos ir „Ąžuolyno“ gimnazijos projektas: matematikos mokytojų S. ir J. Kukulskių vardo komandinis konkursas.


Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos projektas: matematikos konkursas-viktorina „Matematika iš amžių glūdumos. Senovės Egiptas“.

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija