Kada esame labiausiai imlūs naujoms žinioms? Arba kada geriausia diegti Eko sąmoningumą, patriotizmą, pilietiškumą ir panašiai.? Vaikus mokydami pagrindų, ugdome jų savimonę ir meilę pasauliui nuo jauniausių dienų. Mums labai pasisekė, nes turim pačius smalsiausius kaimynus – Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnaziją ir Klaipėdos lopšelį – darželį „Ąžuoliuką. Mes, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokiniai, Europos parlamento ambasadoriai, švenčiame Europos dieną! Gegužės 9-10 d. aplankėme kaimynus. Mažuosius supažindinome su Europos žemynu žaisdami ir keliaudami po Europos šalis. Pasitelkdami išmonę statėme graikiškas kolonas iš popierinių puodelių. Ar žinojote, kad sulaikius kvapą galime suvalgyti net patį nemaloniausią kvapą turintį sūrį, kuriuo garsėja Prancūzija? Pasakų gimtinėje, Vokietijoje, Brolių Grimų Gretutei ir Jonukui padėjome rasti kelią į namus, piešdami žemėlapius citrinos rūgštimi ir išryškindami raštą žvakių liepsnoje, o Airijoje susipažinome su mažais nykštukais, nešančiais sėkmę ir pinigėlius, bei darėme vaivorykštes, pasitelkdami vandens stiklines, prizmę ir šviesą. Progimnazijos mokiniai ne tik žaidė, eksperimentavo, bet pamatė savo ateitį 2050 metais, kuri priklauso nuo kasdieninių sprendimų, turinčių įtakos klimato kaitai ir gamtai. Viską pabaigėme keliaudami į Belgiją ir kepdami belgiškus vaflius. Valio Europai!