Pirmasis mobilumas Rumunijoje gruodžio 9-13d. 

Užsiėmimo aprašymas: „Skonių tradicijos“

   Mokiniai dalyvavę pirmoje išvykoje pristatė savo įspūdžius iš savo kelionės. Gabrielė, Agnė, Emilija, Nojus ir Arnas neslėpė savo susižavėjimo savo patirtimi ir naujomis žiniomis. Labiausiai džiugina nauji draugai iš svečių šalių, kurių žinutės, net pristatymo metu, priverčia „švyturiuoti“ telefoną kišenėje.

   Veikloje vienodai dalyvavo studentai ir mokytojai, kartu siekdami bendrų projekto susitikimo tikslų. Mokiniai pristatė PPT apie savo šalies tradicinius kostiumus ir apie pavasario, vasaros, rudens ir žiemos tradicijas.

   Atsižvelgiant į tai, kad Rumunijos mokykla yra maisto pramonės mokykla, maisto gaminimas kartu, integruotas į įprastą mokyklos veiklą. Kiekviena dalyvaujanti šalis pateikė savo tradicinių patiekalų receptus. Mokyklos gastronomijos ir kepyklų laboratorijose besisvečiuojantys moksleiviai kartu su priimančiais mokiniais gamino tradicinius rumuniškus patiekalus. Receptai ir nuotraukos, bus įtrauktos į maisto gaminimo knygą.

   Mokiniai turėjo galimybę bendrauti su savo bendraamžiais ir mokytojais iš Graikijos, Turkijos, Rumunijos ir Bulgarijos mokyklų, bei tobulinti savo anglų kalbą. Virimo sesijų metu jie dirbo mišriose komandose ir mokėsi vieni iš kitų.

   Kovo mėnesį lauksime visų Lietuvoje...


rumunija


    Ar žinote, kad šiandien yra GERA DIENA? Kaip sakė Mikė Pūkuotukas, „kai eini, eini, eini ir eini ilgų ilgiausiai prieš vėją ir pas ką nors užeini ir kas nors tau sako: „Labas, Pūkuotuk, kaip tik laiku, mes čia užkandžiaujam“,- ir jie IŠ TIKRŲJŲ užkandžiauja, tada aš sakau, kad buvo Gera Diena“.

   O Tai kodėl, klausiate Jūs, skelbiate, kad šiandien yra GERA DIENA. O gi todėl, kad mes, kaip tas Mikė Pūkuotukas, ilgai ėjomE prieš vėją, bet galiausiai užėjom į svečius laiku ir mums pranešė, kad laimėjome atrankas ir gavome programos Erasmus+ finansavimą, todėl šiandien prasideda didysis dvejų metų nuotykis. Projekte jungiamės su Bulgarijos, Graikijos, Turkijos, Rumunijos mokyklomis siekdami saugoti savo istorinį paveldą. Mūsų kelionė vadinasi „Knowing past saves the future“ („Suvokdami praeitį, gelbstime ateitį“). Kaip mes gelbėsime ateitį, sužinosite vėliau. Bus tęsinys... Pasitikime GERĄ DIENĄ!

Erasmus

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija