Liepos 10-14 dienomis mūsų gimnazijos mokytojos vyko į nuostabią mokymų kelionę į Sasarį, Italiją, kur joms buvo suteikta unikali galimybė įsigilinti į forumo teatro pasaulį. Šie mokymai buvo išskirtinai organizuoti projekto partnerių iš Italijos – "MINE VAGANTI" – dėka. Tai buvo ne tik kelionė per nuostabų italų kraštovaizdį, bet ir pilnavertė pažintis su forumo teatro principais.

Pagrindinės mokymų sesijos buvo skiriamos tam, kad įvertintų mokymo formatą ir metodikas, pagrįstas forumo teatru. Temos apie "ledo laužymą" ir komandos formavimą padės mokytojoms kasdieniniame darbe, klasėse. Teorinės žinios apie forumo teatrą atskleidė visą šio meno galią ir įkvėpė mokytojas kurti naujus mokymo metodus.

Viena iš išskirtinių mokymų dalių buvo grupės dinamikos valdymo tematika forumo teatre, įskaitant konfliktų sprendimą. Tai buvo kaip tik tai, ko mūsų mokytojoms reikėjo, siekiant sukurti harmoningas klasės atmosferą ir geriau suprasti mokinius.

Taip pat buvo intensyviai diskutuojama apie tai, koks vaidmuo tenka mokytojams forumo teatro metodikoje ir kaip integruoti forumo teatrą į mokyklą, ypač siekiant padėti paaugliams, kurie kovoja su alkoholio vartojimo sutrikimais. Šių diskusijų metu buvo akivaizdu, kad forumo teatro įrankiai yra puikus būdas pasiekti ypatingus mokinius ir padėti jiems kovoti su iššūkiais.

Tai buvo ne tik mokymai, bet ir tikras kultūrinis mainų ir bendradarbiavimo su kitomis šalimis procesas. Mūsų mokytojos mokėsi kartu su 20 mokytojų iš skirtingų šalių, įskaitant Rumuniją, Turkiją, Italiją ir Lietuvą. Jie ne tik įgijo naujas žinias ir įgūdžius, bet ir susikūrė tarptautinę mokytojų bendruomenę, kuri ketina integruoti naujus mokymo metodus savo mokyklose jau šiais mokslo metais.

Gimnazijos mokytojos grįžo su neįkainojamomis žiniomis ir entuziazmu, kurį perduos savo mokiniams. Tai buvo nepakartojama patirtis.

2022–LT01-KA220-SCH-000087019
Kaip “Varpas” Erasmus projekte dalyvauja

Projekto “Mano saugumas” pirmasis susitikimas

Koordinatorių susitikimas gimnazijoje įvyko gruodžio 8 dieną. Keturios šalys - Turkija, Italija,
Romunija ir Lietuva susijungė tam, kad sukurtų naują vadovą ir žaidimų programėlę, kurie
padės vaikams spręsti problemas, kylančias dėl žalingų įpročių turėjimo.

Story

Story Page 3

Story4

„Saugumas nėra brangus, jis neįkainuojamas“, - džiaugiamės, nes pradedame vykdyti naują Erasmus + Ka2 projektą „Teatras gydo (AŠ SAUGUS)“ Daugiau apie projektą galite pamatyti video. Bus daugiau naujienų :)