logo foto

Programa „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinama Lietuvoje jau penktus metus. Jos tikslas – ugdyti jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais. Programoje gali dalyvauti gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos, kuriose mokosi 15-18 metų jaunimas.

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokytojai (vyresnieji ambasadoriai) ir mokiniai (jaunesnieji ambasadoriai) naudodami mokomąją MEPA medžiagą su daugybe interaktyvių užduočių ir veiklų, organizuoja renginius įvairiomis temomis, bei yra kviečiami į mokomuosius seminarus, kuriuose pristatomos įvairios aktualios ES temos.

7 metai Mepa tęsia savo veiklą gimnazijoje. Šiuos mokslo metus pradėjome su džiugia žinia – jaunieji ambasadoriai vyksta į Strasbūrą, Europos parlamentą. Net 12 gimnazijos mokinių turėjo galimybę nuvykti į Prancūziją ir vieną dieną pasijusti tikrais parlamentarais. Įspūdžiai nenusakomi ir patirtis neišmatuojama. Trūksta epitetų nusakyti kokios kvapą gniaužiančios emocijos užliejo mus, atsidūrus galingiausiųjų gretose. O pamačius lietuvišką trispalvę, pakabintą tarp kitų Europos šalių vėliavų, pasididžiavimas užliejo krūtinę. #MepaLietuva #Mepa

„Kelionė prasidėjo nuo Klaipėdos geležinkelio stoties. Pirmasis sustojimas - Lenkijoje Varšuvoje. Projekto dalyviai turėjo galimybę išgirsti Varšuvos istoriją ir pamatyti autentišką miesto senamiestį. Susipažinus su Lenkija, nuvykome į pirmąją nakvynės vietą, išsiilsėti. Kitą rytą, atgavę jėgas išjudėjome Vokietijos link. Turėjome nuostabią galimybę apsilankyti viename didžiausiame Vokietijos mieste, Drezdene. Gyvai susipažinę su barokine Drezdeno architektūra, pajudėjome Prancūzijos link.

Pasiekę kelionės tikslą. Europos Parlamente „MEPA” projekto dalyviai turėjo galimybę pasijusti tikrais europarlamentarais: reikšti savo nuomone, balsuoti ir net diskutuoti su tikrais Europos Sąjungos parlamentarais, išgirsti ES parlamento istoriją. Pavakarėje prasidėjo kelionė namo.

Kirtus Čekijos sieną atsivėrė nuostabus, mūsų akiai neįprastas kraštovaizdis. Tęsiant kelionę, pasiekėme Čekijos sostinę – Prahą. Sostinėje pamatėme vieną iš svarbiausių Čekijos simbolių – astronomijos laikrodį. Artimiau susipažinę su Prahos senamiesčio istorija, vykome Vroclovo link.  Šv. Jono Krikštytojo katedra užgniaužė kvapą.  Susipažinus ir aplankius mažuosius miesto draugus – nykštukus, pilni gerų emocijų išvykome namo. Liūdna jog kelionė baigėsi. Pavargom, tačiau širdys liepsnoja kartoti, todėl pažadėjome Prancūzijai sugrįžti.“ – pasakoja vaikai.

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena, kuri buvo minima praėjusią savaitę. Dalijimasis prisiminimais skatina pagarbos, vienybės, atsakomybės jausmą.

Šiandien etikos pamokos metu I-II klasių mokiniai analizavo vertybių svarbą. Gimnazijoje įkurtame MEPA informacijos centre mokiniai domėjosi pateikta informacija, formulavo klausimus bendramoksliams, dalyvavo protmūšyje „Vertybės ir žmogaus teisės ES“. Pasitikrino turimas žinias. #MEPALietuva


mepa Varpui su Keraiciu.jpg

 

Vyresnieji ir jaunesnieji Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos MEPA ambasadoriai lapkričio 23 d. dalyvavo nuotoliniame seminare su Luku Keraičiu. Sužinojo apie tris karščiausias šių dienų technologijas ir jų potencialią įtaką ateities technologijoms, komunikacijai ir gyvenimui.

#MEPALietuvaLukas Keraitis – mokslo ir technologijų populiarintojas, radijo ir televizijos laidų vedėjas. Jau dešimtmetį freelancindamas Lukas padeda sudėtingus reiškinius papasakoti paprastai. Tarsi mažas kūrybinis fabrikėlis daro tai visais formatais – tinklalaidėse, rašydamas straipsnius, skaitydamas pranešimus ar moderuodamas diskusijas. 

 

 


 

Tolerancija ekranui

Klaipėdos „Varpo“ gimnazija lapkričio 16 d. Tarptautinę tolerancijos dieną pradėjo nuotoliniu susitikimu su Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centru ir žaidė Quizizz kartu. 

Diskusijos ir kūrybinis procesas „Tolerancijos miestas – saugus miestas“ vyko visą savaitę. Pamokų integraciją vykdė net trys pedagogai.

Etikos mokytoja Lina Paulauskienė, socialinio emocinio ugdymo mokytoja Ana Gabrielė Sabancevaitė ir psichologė Jovita Šimkūnaitė integruodamos pamokas suteikė įvairias galimybes Tolerancijos miestui kurti.

Tolerancija mieste galima tik tada, kai bendruomenės vadovaujasi vertybėmis: pagarba vienas kitam, supratimas ir priėmimas, atsakomybė ir daug kitų vertybių, - teigė mokiniai.

 

1

 2021 m. 

Europos kalbų dienos tema 

– KAD TAVO BALSĄ IŠGIRSTŲ

 

Šių metų Europos kalbų dienos tema susieta su Konferencija dėl Europos ateities. 

Tai kvietimas visiems europiečiams pareikšti savo nuomonę, išsakyti idėjas, aptarti Europos Sąjungos prioritetus ir iššūkius ir taip prisidėti prie Europos ateities formavimo.

Prisijungdami prie Europos Kalbų dienos Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos trečiokai dalyvavo protmūšyje. „Šiandien sužinojome daug naujo“, - sako anglų kalbos mokytoja Viktorija Girdžiūnienė.

 


 

2022.01.19

Varpo gimnazijos MEPA centro pristatymas

 


 

2022.02.10

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje vasario 10d. antrokų prancūzų grupė turėjo #MEPA temos prancūzų pamoką, kurioje susipažino su ES ir Prancūzijos santykiais. Viktoriną laimėjo Deividas Tutlys. Klausimus parengė ketvirtokė Oresta Jokubauskaitė.

Mokiniai sužinojo, kokias pareigas ES atlieka Thierry Breton, kada Prancūzija perėmė Tarybos prezidentės vaidmenį bei įstojo į ES. 🙂

#MEPALIETUVA

 


 

2022.05.09

Gegužės 9 d. Europos Sąjungos gimtadienis. "Mes stiprūs kartu".

 


 

2022.05.09

1

Antrų klasių pilietinio ugdymo pamokos šiandien buvo skirtos Europos dienai. Mokiniai nagrinėjo, ES istoriją, tikslus ir vertybes, veiklos sritis ir institucijas. Taip pat sprendė Europos egzaminą, dalyvavo tarpmokyklinėje Quizziz viktorinoje.

 

 


 

2022.05.09

Anglų kalbos pamokose mokytojos Marinos Sidiuk - Elliston mokiniai įgyvendino projektinį darbą, skirtą ES gimtadieniui. Buvo leista pasirinkti temas: Europos Sąjungos šalių profiliai, Europos Sąjungos istorija arba Europos Sąjungos tikslai ir vertybės. Pasiskirstę į komandas, mokiniai pristatė savo darbus klasės draugams, organizavo trumpas apklausas po išklausytų pristatymų. Mokiniui atliekant tokias užduotis informacija ir supratimas išlieka ilgiau, o gal net kyla minčių, kokie galėtų būti pokyčiai, kad gyvenantiems ES būtų geriau.

 

 


 

2022.05.09

Su 1d, 2a, 2b, 2c, 2d ir 2e klasės mokiniais informacinių technologijų pamokų metu buvo kalbama apie artėjantį Europos Sąjungos gimtadienį. Mokiniai kūrė infografiką (aiškinamasis vaizdas, sujungiantis tekstą, iliustraciją ir dizainą). Atlikdami užduotį ieškojo informacijos, tikrino žinomus faktus. Visą informaciją sudėliojo suprantamai ir chronologiškai. #MepaLietuva https://issuu.com/varpo_gimnazija/docs/klaip_dos.docx

 


 

2022.05.09

1Klaipėdos Varpo gimnazija ir Lietuvos verslo kolegija gegužės 9-ą dieną mini Europos Sąjungos gimtadienį! LTVK ekonomikos katedros vedėja, doc. dr. Izolda Skruibytė vedė gimnazistus ES kūrimosi keliu ir supažindino su svarbiausiomis datomis, reikšmingiausiais įvykiais, atspindėjo esminius faktus per ekonomikos prizmę.

 


 

2022.05.11

 

Gegužės 11d. Klaipėdos “Varpo” gimnazijos MEPA ambasadorės: Alina, Justė ir Kornelija lankėsi l/d Ąžuoliuko ir l/d Aitvarėlio darželiuose. Susitikimo su mažaisiais draugais, kuriems papasakojo apie ES veiklą, įtaką mūsų kasdieniniam gyvenimui, analizavo žemėlapį ir maisto produktų aprašus ir ženklinimą. Visiems svarbu ne tik kur gyvename, bet kaip ES stengiasi rūpintis mūsų perkamais maisto produktais, prekių saugumu, atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Mažieji draugai rinkosi šalis, kur norėtų nukeliauti, piešė pasirinktas vėliavas. Dalinosi įspūdžiais.

Ačiū l/d Ąžuoliukas ir l/d Aitvarėlis darželiams už galimybę ne tik dalintis žiniomis, bet ir pasimatuoti profesiją.

#MEPALIETUVA

 


 

2022.05.13

 

Gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako.  Gimnazijos I klasių moksleiviai supažindinami su tabako ir psichotropinių medžiagų ir su tuo susijusiomis - galimomis pasekmėmis. Integruotoje etikos pamokoje su visuomenės sveikatos specialiste buvo gvildenamos priežastys, kurios įtraukia jaunimą pabandyti, o vėliau vartoti ne tik tabako gaminius, bet ir psichotropines medžiagas ir supažindinama su galimomis pasekmėmis, bei pasirinkimų atsakomybės svarba.

#MEPALietuva

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija