Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos „Varpo“ gimnazija įgyvendina The Duke of Edinburgh's International Award (arba DofE apdovanojimų) prestižinę neformalaus ugdymosi programą.

DofE programos vadovų komanda gimnazijoje:

Sima Danušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui – koordinatorė;

Jovita Šimkūnaitė, psichologė - programos vadovė;

Ana Gabrielė Sabancevaitė, filosofijos mokytoja - žygių vadovė.

Apie programą

DofE tarptautinių apdovanojimų programa tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu.

Dalyvaudami DofE programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus, kurių siekdami dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais ir vykdo pasirinktas veiklas.

DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti dalyviui drauge įvertinti jo pokyčius, padrąsinti tęsti veiklas ir neišsigąsti nesėkmių. 

Sėkmingai programą pabaigę DofE dalyviai gauna tarptautinį sertifikatą ir lygio ženklelį. 

DofE programa yra vertinama darbdavių, nes parodo jaunų žmonių motyvaciją, gebėjimą siekti tikslų, mokytis iš patirties ir  efektyviai planuoti savo veiklą. 

DofE programos dalyviams suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Stiprinti motyvaciją išbandyti naujus dalykus, kartu ir mokytis; 
  • Išmokti keltis pamatuojamus tikslus ir reguliariai jų siekti; 
  • Tobulinti problemų sprendimo įgūdžius; 
  • Gerinti refleksijos įgūdžius;
  • Susipažinti su įvairiomis profesijomis ir lengviau apsispręsti, ką studijuoti. 

DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų jauniems žmonėms gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį apdovanojimą. DofE apdovanojimų programos veiklas jaunimas atlieka laisvalaikiu, o programoje dalyvaujantys DofE mokymus baigę mokytojai stebi jų pasiekimus, motyvuoja, veda refleksijų susitikimus. Programa pagal amžių ir skiriamų valandų skaičių yra skirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas tarptautinis sertifikatas ir ženklelis: bronzos, sidabro arba aukso.

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija