Š.m. rugsėjo-spalio mėnesiais gimnazijos bibliotekoje galite pamatyti dailės mokytojos Sandrijos Donskienės surengtą spalvingą I klasių mokinių darbų parodą.

   Per savo neilgą kūrybinę karjerą Vincentas Van Gogas sukūrė neįtikėtinai daug vertingų kūrinių – daugiau nei 850 drobių ir bemaž 1300 darbų ant popieriaus. Jo paveikslai šiandien – vieni brangiausių ir geidžiamiausių bet kuriame meno vertybių aukcione. Po dailininko, besiblaškiusio tarp genialumo ir beprotybės, mirties praėjus 125 metams, daugelyje Europos šalių buvo surengtos parodos, skirtos Van Gogo kūrybai. 

   Ne mažiau už garsiuosius olando Vincento Van Gogo paveikslus yra žinomi jo biografijos fragmentai: istorikai iki šių dienų ginčijasi dėl tikslios jo mirties priežasties, kiti – bando paaiškinti nupjautos ausies fenomeną.
Paskutiniame laiške savo broliui Teo, Van Gogas teigė, kad, nors  neturėjo vaikų, jis žiūrėjo į savo paveikslus kaip į palikuonis. Daugybė menininkų buvo savaip įvaldę Van Gogo įkvėptą stilių,  ar pavyko jį atspindėti mūsų gimnazistams?

Bibliotekininkė Sandra

vangog collage

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija