Gegužės 3 d. Klaipėdos „Varpo“ gimnazija priėmė svečius iš Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijos. Atvykę studentai savanoriai pristatė festivalį „Europiada“, papasakojo apie jį, demonstravo vaizdo įrašus.

„Europiada“ – didžiausia tautinių kultūrų ir tautinio kostiumo šventė Europoje, švenčiama kartą per metus viename iš Europos miestų. Šis festivalis itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą, tačiau Klaipėdoje vyks antrą kartą – tai didžiulis miesto įvertinimas. Festivalis vyks liepos 13-17 dienomis, jame dalyvaus daugiau nei 2000 skirtingų regionų folklorinį meną reprezentuojančio festivalio dalyvių: tradicinio ir modernaus folkloro šokių kolektyvai, chorai ir muzikantai. Organizuojant šį skambų ir spalvingą renginį labai svarbų vaidmenį vaidina festivalio savanoriai, organizatoriams talkinantys ir dieną, ir naktį (kadangi renginiai vyksta kone ištisą parą). Kolegijos studentai – „oficialūs“ savanoriai - kvietė ir gimnazistus tapti jau 57-osios „Europiados“ šventės savanoriais, pristatė pagrindinius savanorystės principus.

Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Europos kultūrų įvairovę ir stiprinti tautų draugystę. „Varpo“ gimnazija, dalyvaudama „Erasmus+” projekte, irgi siekia šio tikslo, tad šiomis dienomis gimnazijoje besisvečiuojantys „Erasmus+” projekto dalyviai iš Graikijos, Turkijos ir Bulgarijos, absoliučiai „lygiomis teisėmis“ dalyvavo šiame betarpiškame renginyje ir drauge su gimnazistais galėjo ne tik pasisemti naujų įspūdžių, bet ir įgytas žinias pasitikrinti žaisdami Slido žaidimą.

Susitikime koncertavo ir Gedminų progimnazijos šokėjėlių kolektyvas, gyvai iliustruojantis, kad „Europiada“ – ne tik skirtingų tautų ir kultūrų bendrystę puoselėjantis festivalis, bet ir renginys, vienijantis skirtingas kartas.

#MEPALietuva

#kokybėskrepšelis

© Klaipėdos „Varpo“ gimnazija